ALL RESOURCES ARE INSTANT DIGITAL DOWNLOADS!

Collection: Book Companions

48 products
  • Color Monster Book Companion, Visual Craft and Recipe, and STEM Activity
    Color Monster Book Companion, Visual Craft and Recipe, and STEM Activity
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
  • Sneezy the Snowman Book Companion, Activities, and Lesson Plans
    Sneezy the Snowman Book Companion, Activities, and Lesson Plans
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
  • Planting a Rainbow Book Companion [ Craft, Writing Activity, and more! ]
    Planting a Rainbow Book Companion [ Craft, Writing Activity, and more! ]
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Rainbow Fish Book Companion [ Craft, Experiment, Writing and more! ]
    Rainbow Fish Book Companion [ Craft, Experiment, Writing and more! ]
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Unit price
    per 
  • Don't Eat Our Classmates Book Companion [ Craft, Writing, and Visual Recipe! ]
    Don't Eat Our Classmates Book Companion [ Craft, Writing, and Visual Recipe! ]
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
  • Room on the Broom Book Companion
    Room on the Broom Book Companion
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Old Lady Swallowed Some Books Book Companion
    Old Lady Swallowed Some Books Book Companion
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
  • Old Lady Swallowed a Bat Book Companion
    Old Lady Swallowed a Bat Book Companion
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
  • Decibella and Her 6-inch Voice Book Companion and Craftivity
    Decibella and Her 6-inch Voice Book Companion and Craftivity
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • 123 Make a S’more with Me Book Companion [ Smore Recipe, Craft, Writing + More ]
    123 Make a S’more with Me Book Companion [ Smore Recipe, Craft, Writing + More ]
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Night Before Summer Vacation Book Companion [Includes Craft + Writing Activity]
    Night Before Summer Vacation Book Companion [Includes Craft + Writing Activity]
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Tall Tall Tree Book Companion [ Includes Craft and Writing Activity! ]
    Tall Tall Tree Book Companion [ Includes Craft and Writing Activity! ]
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • The Watermelon Seed Book Companion and Lesson Plans
    The Watermelon Seed Book Companion and Lesson Plans
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
  • Trying to Love Spiders Book Companion [ Craft, Writing, Graphing, and more! ]
    Trying to Love Spiders Book Companion [ Craft, Writing, Graphing, and more! ]
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Hello Hello Book Companion, Craft, and Writing Activity
    Hello Hello Book Companion, Craft, and Writing Activity
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Tacky the Penguin Book Companion BUNDLE
    Tacky the Penguin Book Companion BUNDLE
    Regular price
    $21.50
    Sale price
    $17.20
    Unit price
    per 
  • Tacky and the Haunted Igloo Book Companion
    Tacky and the Haunted Igloo Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Happy Birthday Tacky Book Companion
    Happy Birthday Tacky Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Mrs. Wishy Washy's Farm Book Companion [ Craft and Writing Activity Included! ]
    Mrs. Wishy Washy's Farm Book Companion [ Craft and Writing Activity Included! ]
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
  • Tackylocks Book Companion
    Tackylocks Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Fruit Salad Friend Book Companion [ Craft, Writing, and Visual Recipe! ]
    Fruit Salad Friend Book Companion [ Craft, Writing, and Visual Recipe! ]
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
  • Tacky and the Emperor Book Companion
    Tacky and the Emperor Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Tacky Goes to Camp Book Companion
    Tacky Goes to Camp Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Tacky and the Winter Games Book Companion
    Tacky and the Winter Games Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Tacky in Trouble Book Companion
    Tacky in Trouble Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • There was an Old Witch Book Companion
    There was an Old Witch Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Officer Buckle and Gloria Book Companion [ Craft, Writing, and APBS! ]
    Officer Buckle and Gloria Book Companion [ Craft, Writing, and APBS! ]
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
  • Tacky's Christmas Book Companion
    Tacky's Christmas Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Little Old Lady Was Not Afraid Book Companion
    Little Old Lady Was Not Afraid Book Companion
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
  • Three Cheers for Tacky Book Companion
    Three Cheers for Tacky Book Companion
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • Turkey Trouble Book Companion
    Turkey Trouble Book Companion
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
  • Mrs. McNosh Hangs Up Her Wash Book Companion
    Mrs. McNosh Hangs Up Her Wash Book Companion
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per