ALL RESOURCES ARE INSTANT DIGITAL DOWNLOADS!

Collection: Visual Recipes

Visual Recipes for cooking in the classroom with students. No bake recipes for kids to cook!
18 products
  • June Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    June Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Visual Recipes for Fun Food Friday { 35+ No Bake Recipes } | Cooking Recipes
    Visual Recipes for Fun Food Friday { 35+ No Bake Recipes } | Cooking Recipes
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
  • September Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    September Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • YEAR BUNDLE Visual Recipes with REAL pictures - Cooking in the Classroom
    YEAR BUNDLE Visual Recipes with REAL pictures - Cooking in the Classroom
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Unit price
    per 
  • August Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    August Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • May Visual Recipes with REAL Pictures | Cooking in the Classroom
    May Visual Recipes with REAL Pictures | Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Functional Cooking Recipes for Cooking in the Classroom | Recipes for Kids
    Functional Cooking Recipes for Cooking in the Classroom | Recipes for Kids
    Regular price
    $46.00
    Sale price
    $40.00
    Unit price
    per 
  • January Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    January Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • December Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    December Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Cinnamon Ornaments Visual Recipe | Cinnamon Salt Dough Ornament
    Cinnamon Ornaments Visual Recipe | Cinnamon Salt Dough Ornament
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • October Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    October Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Visual Recipes for Holidays Around the World | Christmas Holiday Recipes
    Visual Recipes for Holidays Around the World | Christmas Holiday Recipes
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
  • July Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    July Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • November Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    November Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • March Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    March Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • Salt Dough Ornament Visual Recipe | No Bake Salt Dough Ornament Recipe
    Salt Dough Ornament Visual Recipe | No Bake Salt Dough Ornament Recipe
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Unit price
    per 
  • February Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    February Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
  • April Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    April Visual Recipes with REAL Pictures for Cooking in the Classroom
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per